| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.630Inch; Ø10x16mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 16V; Ø0.394x0.630Inch; Ø10x16mm
- Ref: ESA02262-0007
Stock: 8
-
0.246€
- Ex Tax: 0.200€
