| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.709x1.397Inch; Ø18x35.5mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,275inch; 7mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 400V; Ø0.709x1.397Inch; Ø18x35.5mm
- Ref: ESA02283-0013
Stock:Out Of Stock
-
1.034€
- Ex Tax: 0.841€
