| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 11.3A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 100V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1.6V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | AR |
| Mounting | SMD |
| Package | SC70-6L |
| Type of mosfet | N-CH |
SIA416DJ-T1-GE3 MOSFET Transístor, N Channel, 11.3 A, 100 V, 0.068 ohm, 10 V, 1.6 V, SC70-6L
- Ref: ESA02372-0007
- Ref. Manufacturer: SIA416DJ-T1-GE3
Stock: 9
-
0.742€
- Ex Tax: 0.603€
