| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 49A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 55V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | IRFZ44N |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220 |
| Type of mosfet | N-CH |
IRFZ44N, N-Channel Enhancement Mode Trenchmos Transístor, TO-220
- Ref: ESA02460-0509
- Ref. Manufacturer: IRFZ44N
Stock: 1
-
2.288€
- Ex Tax: 1.860€

