| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.320x0.632Inch; Ø8x16mm |
| Capacitance | 680uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,138Inch; 3,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 680uF; 10V; Ø0.320x0.632Inch; Ø8x16mm
- Ref: ESA02753-0008
Stock: 9
-
0.147€
- Ex Tax: 0.120€
