| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.403x0.644Inch; Ø10.5x16mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 25V; Ø0.403x0.644Inch; Ø10.5x16mm
- Ref: ESA02754-0002
Stock:Out Of Stock
-
1.967€
- Ex Tax: 1.599€
