| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,059inch; 1,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 25V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm
- Ref: ESA02754-0007
Stock:Out Of Stock
-
0.075€
- Ex Tax: 0.061€
