| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0,157x0,208Inch; Ø4x5,3mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | 105°C |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | - |
| Terminal type | - |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; SMD; 2u2F; 50V; Ø0,157x0,208Inch; Ø4x5,3mm
- Ref: ESA02851-0001
- Manufacturer: SAMWHA
Stock: 5
-
0.049€
- Ex Tax: 0.040€


