| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 100A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | - |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 16V |
| Marking Code | L2203N |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220 |
| Type of mosfet | N-CH |
IRL2203NPBF MOSFET Transístor, N Channel, 100A, 30V, 130W TO-220
- Ref: ESA02870-0002
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: IRL2203NPBF
Stock:Out Of Stock
-
1.679€
- Ex Tax: 1.365€

