| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | - |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | - |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | -5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | -0V4 |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | -50V |
| Marking Code | K30A |
| Mounting | THT |
| Package | TO-92 |
| Type of mosfet | N-CH |
K30A MOSFET;N Channel; -50V; 10mA; TO-92
- Ref: ESA02892-0004
- Manufacturer: TOSHIBA
- Ref. Manufacturer: 2SK30A
Stock: 4
-
1.279€
- Ex Tax: 1.040€

