| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø4.6x8.5mm |
| Capacitance | 1nF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 160V |
| Pitch | 16mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Film Capacitor; Polypropylene; 0.001uF; 160V;
- Ref: ESA02900-0024
- Manufacturer: ERO
Stock: 4
-
0.308€
- Ex Tax: 0.250€


