| Film Capacitor | |
| Body dimensions | 10x13x17mm |
| Capacitance | 1uF |
| Dielectric | Polyester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating Temperature | - |
| Operating Voltage | 100V |
| Pitch | 10mm |
| Safety Class | - |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film capacitors; Polyester; 1000000pF; 1uF; ±10%; 100V
- Ref: ESA02900-0032
- Manufacturer: ERO
Stock: 2
-
0.512€
- Ex Tax: 0.416€

