| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 77A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 650V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | +20V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | -20V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | 20V |
| Marking Code | IPW60R041C6FKSA1 |
| Mounting | THT |
| Package | TO-247 |
| Type of mosfet | N-Channel |
IPW60R041C6FKSA1; MOSFET; N Channel; 77A; 650V; TO-247
- Ref: ESA02977-0002
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: IPW60R041C6FKSA1
Stock: 1
-
16.150€
- Ex Tax: 13.130€

