| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.31x0.45Inch; Ø8x11.5mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electrolytic Capacitor |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 3.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 16V; Ø0.31x0.45Inch; Ø8x11.5mm
- Ref: ESA03104-0001
- Manufacturer: SAMWHA
- Ref. Manufacturer: RD1C477M0811MBB
Stock: 12
-
0.160€
- Ex Tax: 0.130€

