| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 1A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 800V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | D1NK80Z |
| Mounting | SMD |
| Package | TO-252 / DPAK |
| Type of mosfet | N-CH |
STD1NK80ZT4 MOSFET N Channel 800V 1A D2PAK D1NK80Z
- Ref: ESA03010-0002
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: STD1NK80ZT4
Stock: 9
-
0.907€
- Ex Tax: 0.737€

