| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 127A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 100V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | - |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | - |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | IRFB4310Z |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220AB |
| Type of mosfet | N |
IRFB4310ZPBF Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 127A; 250W; TO220AB; IRFB4310Z
- Ref: ESA03388-0004
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: IRFB4310ZPBF
Stock: 2
-
3.038€
- Ex Tax: 2.470€

