| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 3.6A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | -30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | -2.4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | -1.3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | 20V |
| Marking Code | PJC0D |
| Mounting | SMD |
| Package | SOT-23-3 |
| Type of mosfet | P Channel |
IRLML9301TRPBF; P-Channel Mosfet; -30V; 3.6A; 1.3W; SOT323; PJC0D
- Ref: ESA03524-0017
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: IRLML9301TRPBF
Stock:Out Of Stock
-
0.512€
- Ex Tax: 0.416€

