| Film Capacitor | |
| Body dimensions | 32x33x18mm ( 1.25x1.29x0.70Inch) |
| Capacitance | 3.3uF |
| Dielectric | polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating Temperature | -40ºC to 110ºC |
| Operating Voltage | 310V |
| Pitch | 21mm |
| Safety Class | - |
| Terminal type | - |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polypropylene; X2; 3.3uF; 310V AC; 1.25x1.29x0.70Inch; 32 x 33 x 18mm
- Ref: ESA02988-0004
- Manufacturer: KEMET
- Ref. Manufacturer: F863FU335K310Z
Stock: 7
-
3.949€
- Ex Tax: 3.211€
