| Capacitor | |
| Body dimensions | 18x5x11mm |
| Capacitance | 47nF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40-110°C |
| Operating voltage | 275VAC |
| Pitch | 15mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Film Capacitor; Polypropylene; X2; 47nF; 275VAC; 18x5x11mm
- Ref: ESA03089-0002
- Manufacturer: KEMET
Stock: 1
-
0.259€
- Ex Tax: 0.211€
