| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 0.5A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 60V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 3.0V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 0.8V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ±20V |
| Marking Code | 6Z |
| Mounting | SMD |
| Package | SOT-23 |
| Type of mosfet | N |
MMBF170LT1G Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0,5A; 0,225W; SOT23
- Ref: ESA02831-0001
- Manufacturer: ON SEMICONDUCTOR
- Ref. Manufacturer: MMBF170LT1G
Stock:Out Of Stock
-
0.099€
- Ex Tax: 0.080€

