| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.393x0.629Inch; Ø10x16mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 35V; Ø0.393x0.629Inch; Ø10x16mm
- Ref: ESA03517-0001
- Manufacturer: SAMWHA
Stock: 12
-
0.185€
- Ex Tax: 0.150€
