| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 3A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 800V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2.1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | BUZ80AF |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220F |
| Type of mosfet | N-CH |
BUZ80AF MOSFET, N CHANNEL, 800V, 3A, TO-220F
- Ref: ESA02068-0041
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Ref. Manufacturer: BUZ80AF
Stock: 2
-
3.102€
- Ex Tax: 2.522€

