| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 11 A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 600 V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 25V |
| Marking Code | 13NM60N |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220FP |
| Type of mosfet | N-CH |
STF13NM60N; MOSFET; N-Channel; 11 A; 600 V; TO-220FP
- Ref: ESA02887-0064
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Ref. Manufacturer: STF13NM60N
Stock:Out Of Stock
-
5.916€
- Ex Tax: 4.810€

