| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 8.6A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 700V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | 30V |
| Marking Code | P10NK70ZFP |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220FP |
| Type of mosfet | N-Channel |
STP10NK70ZFP; Type N; MOSFET; 8.6A; 700V; TO-220FP; P10NK70ZFP
- Ref: ESA03013-0005
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Ref. Manufacturer: STP10NK70ZFP
Stock:Out Of Stock
-
5.277€
- Ex Tax: 4.290€

