| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 12.6A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 600V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ±30V |
| Marking Code | 26NM60N |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220FP |
| Type of mosfet | N |
STF26NM60N; 26NM60N; MOSFET; N Channel; 12.6A; 600V; TO-220FP
- Ref: ESA03499-0002
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Ref. Manufacturer: STF26NM60N
Stock:Out Of Stock
-
2.654€
- Ex Tax: 2.158€

