| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 4A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 2.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | KDK |
| Mounting | SMD |
| Package | SOT-23 |
| Type of mosfet | N-CH |
SSM3K14T(TE85L,F) MOSFET Transístor, N Channel, 4 A, 30 V, 39 mohm, SOT-23
- Ref: ESA02121-0008
- Manufacturer: TOSHIBA
- Ref. Manufacturer: SSM3K14T(TE85L,F)
Stock:Out Of Stock
-
0.768€
- Ex Tax: 0.624€

