| Capacitor | |
| Body dimensions | 0805Inch; 2012mm |
| Capacitance | 10nF |
| Capacitor Type | Ceramic capacitor |
| ESR | - |
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | - |
| Terminal type | - |
| Tolerance | ±10% |
Ceramic Capacitor SMD; 10000pF; 10nF; 50V; 0805Inch; 2012mm
- Ref: ESA03104-0004
- Manufacturer: Vishay
- Ref. Manufacturer: VJ0805Y103KXACW2BC
Stock: 81
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€

