| Capacitor | |
| Body dimensions | 11x21x26.5mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 305V AC |
| Pitch | 22mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polypropylene; 1uF; 305V; X2; 11x21x26.5mm
- Ref: ESA03739-0004
- Manufacturer: WIMA
- Ref. Manufacturer: MKX2AW41005I00KSSD
Stock: 2
-
1.231€
- Ex Tax: 1.001€
