| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 3R2 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 100V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 3.2R
- Ref: ESA02135-0003
Stock: 14
-
0.115€
- Ex Tax: 0.094€
