| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 10R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 100V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 10R
- Ref: ESA02135-0005
Stock: 8
-
0.098€
- Ex Tax: 0.080€
