| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 100V; Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm; 2.7R
- Ref: ESA02135-0006
Stock: 17
-
0.185€
- Ex Tax: 0.150€
