| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 5R1 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 250V; Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm; 5.1R
- Ref: ESA02135-0008
Stock: 18
-
0.162€
- Ex Tax: 0.132€
