| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,157Inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 400V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm
- Ref: ESA02135-0011
Stock: 16
-
0.201€
- Ex Tax: 0.163€
