| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 3R9 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,098Inch; 2,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 50V; Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm; 3R9
- Ref: ESA02135-0021
Stock: 50
-
0.186€
- Ex Tax: 0.151€
