| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 4R5 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,098Inch; 2,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 63V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 4R5
- Ref: ESA02135-0027
Stock: 43
-
0.086€
- Ex Tax: 0.070€
