| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm |
| Capacitance | 4u7F |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 3R1 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,078inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 4u7F; 100V; Ø0.197x0.472Inch; Ø5x12mm; 3.1R
- Ref: ESA02135-0047
Stock: 16
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
