| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm |
| Capacitance | 4u7F |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 6R5 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 450V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 4u7F; 450V; Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm; 6.5R
- Ref: ESA02135-0052
Stock:Out Of Stock
-
0.895€
- Ex Tax: 0.728€
