| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.157x0.394Inch; Ø4x10mm |
| Capacitance | 6u8F |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 11R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,393inch; 10mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 6u8F; 63V; Ø0.157x0.394Inch; Ø4x10mm; 11R
- Ref: ESA02135-0054
Stock: 75
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
