| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.827Inch; Ø10x21mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 3R2 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 350V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 350V; Ø0.394x0.827Inch; Ø10x21mm; 3.2R
- Ref: ESA02135-0064
Stock: 12
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
