| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x0.984Inch; Ø16x25mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 7R1 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 450V |
| Pitch | 0,275inch; 7mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 450V; Ø0.63x0.984Inch; Ø16x25mm; 7.1R
- Ref: ESA02135-0065
Stock: 39
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
