| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.551Inch; Ø10x14mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 4R6 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 400V; Ø0.394x0.551Inch; Ø10x14mm; 4R6
- Ref: ESA02135-0066
Stock: 1
-
0.200€
- Ex Tax: 0.163€
