| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.591Inch; Ø10x15mm |
| Capacitance | 15uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 2R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 15uF; 250V; Ø0.394x0.591Inch; Ø10x15mm; 2R
- Ref: ESA02135-0067
Stock: 10
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
