| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.512x1.063Inch; Ø13x27mm |
| Capacitance | 22uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 2R4 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 22uF; 400V; Ø0.512x1.063Inch; Ø13x27mm; 2.4R
- Ref: ESA02135-0087
Stock: 15
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
