| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.394Inch; Ø6x10mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R2 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 16V; Ø0.236x0.394Inch; Ø6x10mm; 1.2R
- Ref: ESA02135-0089
Stock: 87
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
