| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R3 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,098Inch; 2,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 25V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 1.3R
- Ref: ESA02135-0090
Stock: 42
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
