| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.394Inch; Ø6x10mm |
| Capacitance | 33uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R8 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 40V |
| Pitch | 0,433Inch; 11mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 33uF; 40V; Ø0.236x0.394Inch; Ø6x10mm; 1R8
- Ref: ESA02135-0092
Stock: 314
-
1.353€
- Ex Tax: 1.100€
