| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.472Inch; Ø6x12mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 2R8 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,118inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 25V; Ø0.236x0.472Inch; Ø6x12mm; 2.8R
- Ref: ESA02135-0099
Stock: 5
-
0.051€
- Ex Tax: 0.041€
