| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.472Inch; Ø10x12mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R59 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 63V; Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm; 0R93
- Ref: ESA02135-0102
Stock: 18
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
