| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x0.984Inch; Ø12x25mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R76 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 0,236Inch; 6mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 250V; Ø0.472x0.984Inch; Ø12x25mm; 0.76R
- Ref: ESA02135-0109
Stock:Out Of Stock
-
0.369€
- Ex Tax: 0.300€
