| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.394Inch; Ø5x10mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R96 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,118inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 10V; Ø0.197x0.394Inch; Ø5x10mm; 0.96R
- Ref: ESA02135-0124
Stock: 6
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
